Mit tud manapság egy 250.000 forintos Sony mp3 lejátszó?
| 2019-06-06Az okostelefonok világában jórészt abszurdnak számítanak már az mp3 lejátszók és a Walkman-ek, azonban van még pár cég, aki gyártja és őrzi a relikviák hagyományát. A Sony az egyik legnagyobb cég, mely foglalkozik még mp3 lejátszók gyártásával, és nem is akármilyenekével. Az igazán márkás és presztízzsel teli lejátszókat ma is a Sony gyártja, és meglepődnénk, hogy mennyi pénzt el tudnak kérni egy olyan eszközért, mely igazából digitálisan már bármely okostelefonban megtalálható.
Vessünk egy pillantást a 250.000 forintos árcédulával megáldott ZX300 Walkman® ZX sorozatra, mely a Sony csúcstermékei között található meg. Mit várunk manapság egy ilyen drága zenelejátszótól? Brutális hangzást, meg azt, hogy főzzön nekünk kávét. Nos, az elsőt tudja biztosítani, de persze csak minőségi lehallgatóeszközzel.
A termékmarketing egyértelmű csillagja az, hogy a ZX300-as esetében a nagy felbontású hang révén állítólag minden hangjegyet és rezdülést érezhetünk, továbbá a Sony a kategóriaelső hangtechnológiáknak köszönhetően elvileg a realizmus és a tisztaság teljesen új birodalmába emeli a zenei élményt ezzel a készülékkel. Érdemes megjegyezni, hogy akármilyen kifinomult is a hangrendszer, az emberi fülnek vannak korlátai. A teljes felbontású, tömörítésmentes hanganyagot is nehéz megkülönböztetni az mp3 formátumoktól, ráadásul 20 KHz felett nem is hallunk, ezek az eszközök pedig sokszor az elképesztő frekvenciaátvitelekkel büszkélkednek.
A Sony is hasonlóan szól, ugyanis natív 11,2 MHz-es DSD-vel és PCM 384 KHz/32 bites támogatással érkezik a ZX300-as csoda, melyen egy edzett fül igazi orgazmust élhet meg. Az árcéduláért cserébe ebbe az eszközbe minden modern finomság bekerült, ami jelenleg a hangmanipulációval kapcsolatos. Az S-Master HX™ digitális erősítő szinte a teljes frekvenciatartományban csökkenti a torzítást és a zajt, továbbá gazdag és telített hangzást biztosít. A kísérleti DSEE HX™ technológia állítólag feljavítja meglévő zenéinek minőségét közel veszteségmentes értékekre, ami mindenképp érdekesen hangzik. Sokat tud még a Sony szerkentyűje, azonban fel kell tenni a kérdést: megér ez 250.000 forintot?